Odzież robocza BHP - Czyli jak bezpiecznie ubrać pracownika?

Od zawsze najważniejszym zadaniem naszej firmy, jest zapewnienie najwyższej jakości odzieży roboczej i ochronnej bhp. Lata doświadczenia podczas obsługi naszych klientów skłoniły nas do napisania tego artykułu, aby przedstawić bezpieczeństwo pracownika w kontekście odzieży roboczej bhp.

Spis treści

Spodnie robocze i spodenki robocze

Jednym z najczęściej kupowanych elementów garderoby roboczej / ochronnejspodnie i spodenki bhp. Długie spodnie bhp zapewniają swobodę ruchów od pasa, aż po nogawki. Posiadają miejsca na nakolanniki oraz występują w wersji letniej lub zimowej. Idealnie będą pasować wszystkim pracownikom, którzy wykonują takie zawody jak elektryk, spawacz, pracownik budowlany, glazurnik czy hydraulik. W naszej ofercie posiadamy również takie modele, które są uniwersalne – zarówno do noszenia latem jak i zimą, odpinając nogawki, robimy z długich spodni, krótkie spodenki robocze.

Dużą popularnością cieszą się również ogrodniczki robocze, które zapewniają komfort pracy oraz praktyczne zastosowanie wynikające z dodatkowych kieszeni, w których zmieścimy przybory i narzędzia. W takich modelach długich ogrodniczek roboczych swobodnie będą pracowali chociażby mechanicy samochodowi czy majsterkowicze.

Przy wyborze spodni roboczych bhp warto zwrócić uwagę na:

  • Szerokość nogawek,
  • Liczbę, wykonanie i wytrzymałość kieszeni,
  • Właściwy materiał,
  • Rodzaj szycia i wzmocnienia.

Kurtki robocze, bluzy robocze i koszulki robocze

Każdy strój roboczy powinien być wyposażony w kurtkę bhp, bluzy bhp, koszulki bhp rozpinaną lub zakładaną przez głowę, w zależności od indywidualnych preferencji pracownika. Zależnie od rodzaju wykonywanej funkcji oraz warunków w jakich przebywa osoba wykonująca swoją pracę, dodatkowo można wyposażyć pracowników w ciepłe polary robocze bhp, wzbogacone o elementy odblaskowe.

Buty robocze i ochronne

Wypadałoby też wspomnieć o jednym z najważniejszych elementów garderoby pracownika, w szafie z odzieżą roboczą. Mianowicie o butach roboczych i ochronnych bhp. Chcąc zapewnić swobodę ruchów i maksymalnie zabezpieczyć swojego pracownika na budowie podczas chodzenia po niepewnym i niezabezpieczonym podłożu, czy w zakładzie produkcyjnym gdzie najczęściej istnieje ryzyko upadku lub poślizgnięcia – warto zaopatrzyć swoich ludzi w poniższe buty bhp.

Przy wyborze odpowiedniego modelu warto zapytać pracowników o ich preferencje aby dobrać obuwie robocze, najlepiej dopasowane do ich potrzeb. Warto zwrócić uwagę na przeznaczenie modeli butów roboczych bhp oraz ich klasę.

Rękawiczki robocze, hełmy robocze, kaski ochronne

Jeżeli mowa o warunkach budowy i pracowników fizycznych, obowiązkowym tematem będą też akcesoria bhp m. in. rękawiczki robocze, hełmy robocze, kaski ochronne. Każdy pracownik budowlany pracujący na ziemi czy na wysokościach powinien być odpowiednio zabezpieczony.  Odzież bhp to nie wszystko, na uwagę zasługują wszelkie kaski i hełmy bhp zabezpieczające głowy pracowników. Upadek, spadający element, uderzenie w wystające elementy już nie będą w większości przypadków tak groźne.

Jeżeli pracownik pracuje rękami, które są narażone na otarcia, drzazgi, uderzenia lub brudne powierzchnie – będzie wdzięczny za to, że pomyślano również o bezpieczeństwie jego dłoni. Rękawiczki robocze bhp, zarówno zwykłe budowlane, elastyczne, jak i wysokie posiadamy w naszym sklepie internetowym.

Pamiętajmy aby odzież robocza oraz ochronna była dopasowana do wymogów jakie powinien spełniać strój roboczy zatrudnionych przez nas pracowników. Należy zwrócić uwagę na przeznaczenie poszczególnej odzieży, ponieważ na rynku znajdują się modele dostosowane do konkretnych zawodów. Zarówno odzież jak i akcesoria robocze muszą być dopasowane do rozmiarów pracowników, dzięki czemu będą pełnić swoją funkcję według przeznaczenia.